ההמלצות של יעקב אביב לגבי יציקת כלונסאות בבית פרטי

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

יעקב אביב, מפקח בנייה, עם כל מה שצריך לדעת על כלונסאות לבית פרטי וחשיבות הפיקוח על שלבי בניית הכלונסאות.

מה זה כלונסאות לבית פרטי?

יעקב אביב מפקח הבנייה מציין כי אם אתם עתידים לבנות בית פרטי וטרם שמעתם את המילה "כלונסאות", כדאי שתתעוררו, כלונסאות הן מוטות ברזל ארוכים המשמשים כתמיכה לצורך בניית הבית, פעולה זו בעלת חשיבות קריטית והיא מקדימה לבניית המבנה עצמו לצורך יצירת עבודה בטוחה ויציבה.
שימוש בכלונסאות מבוצע רק על ידי אנשי המקצוע המוכשרים לכך, סוגי כלונסאות משתנים בין מקרה למקרה בהתאם לשטח: כלונס צף למבנים קטנים באזור בו לא ניתן או נדרש לקדוח לעומק האדמה, כלונסאות דיפון בפרויקטים גדולים שמצריכים תמיכה חזקה מאוד כדוגמת חניון תת קרקעי וכן כלונסאות קצה לאדמות יבשות ולא יציבות.
כדי להחדיר כלונסאות חייבים לפעול לפי השלבים: יישור אדמה והכנה לקידוח, שלב הקידוח, שלב יציקת הבטון ולבסוף בדיקת חוזקו של הבטון.

מפקח בנייה מנוסה, יעקב אביב, מסביר על חשיבות הכלונסאות בראי מפקח בנייה: "לכלונסאות מחיר משתנה וחשיבות גדולה מאוד כבסיס פרויקט הבנייה, ישנו תקן כלונסאות, קבלן השלד והבנייה של הפרויקט חייב להחזיק בהיתר בנייה ויש לקבל אישור קונסטרוקטור עם הנחיות מתאימות ואישור קדיחה מחברת החשמל ומהרשות המקומית".

כמה עולה יציקת כלונסאות? יעקב אביב עם העלויות

תכנון תקציב לבניית בית פרטי יכול להיות כאב ראש לא קטן, סעיפים רבים שספק אם האדם הממוצע שלא מגיע מעולם הבנייה יוכל להבין ולצלוח, בין העלויות השונות צריך לקחת בחשבון גם מחיר כלונסאות.
לפי שנכנסים לעלויות חשוב להרגיע, ניתן לסכם עם מפקח הבנייה ליצירת כתב כמויות מפורט עם פירוט מלא של עלויות לבניית בית פרטי, טווח המחירים משתנה מעת לעת אך טווח העלויות המקובל הוא 750-500 ש"ח למ"ר לפני מע"מ, המחירים לא כוללים עלות כלי עבודה וקידוח שעלותם לרוב בטווח המחירים 6,500-5,500 ש"ח ליום עבודה.

יעקב אביב מסביר את חישוב העלויות: "כל אדם שקורא כמה מילים על כלונסאות מבין שמדובר על היבט בסיסי בכל בנייה, לא ניתן לדלג ואסור לקצר או להקל ביציקת כלונסאות עבור בניית בית פרטי, המחיר מחושב לפי מ"ר וימי עבודה נדרשים, כמה עמוק יש לקדוח את הבורות, כמה קידוחים נדרשים, איזה סוג קידוח נדרש וסוג הכלונסאות בהתאם לכל מקרה".

יעקב אביב: "מפקח בנייה יקפיד על תהליך שלבי יציקת כלונסאות"

האם אפשר לפקח על בנייה לבד? יעקב אביב רואה בכלונסאות דוגמה מצוינת לחשיבות מפקח בנייה: "ניתן לתת מאות דוגמאות בפרויקט שיצביעו על חשיבות מפקח בנייה, קחו לדוגמה את הכלונסאות, כיצד אדם שאינו בעל ניסיון בבניית בתים יודע לשים דגש על כל העלויות, השלבים, רמת העבודה והאישורים הנדרשים? לקחת אחראיות מבלי להגיע עם הניסיון הנדרש זה לא רק לא אחראי אלא בעיקר מסוכן".

יעקב אביב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
מרכז , צפון – 053-3538474
מרכז דרום – 074-7765988

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

עבודות עפר ישראל היא חברה קבלנית מורשית המציעה סט שלם של שירותים, החל מהשכרת כלי עבודה, דרך שיווק ומכירה של מוצרי עפר ואדמה גננית וכלה בביצוע עבודות חפירה ברישיון. לאורך 10 שנות ניסיון, פיתחה חברת עבודות עפר ישראל מלאי של כלי עבודה לענף עבודות העפר, אותם היא מציעה להשכרה לקבלנים ולאנשים פרטיים כאחד. כמו כן, מציעה החברה פתרונות עפר מקצה לקצה, החל בכלי עבודה, דרך מוצרי עפר וכלה בביצוע עבודות עפר בפועל.

-עבודות עפר ישראל-

חפירת בריכה
בלוג
USER

שלבי עבודה בחפירת בריכה

במדינה חמה כמו ישראל בריכת שחייה היא מתקן שמספק אינספור רגעים של כיף. בהתאם חפירת בריכה היא שירות מבוקש מאוד, וכאן בעמוד תמצאו הסברים מפורטים לגבי האופן שבו מתבצעת עבודה זו.

קר עוד
שיפוץ
בלוג
USER

המדריך להשכרת ציוד עבור שיפוצים בירושלים

גם העיר הכי היסטורית בישראל זקוקה לשיפוצים ואולי יותר מכל עיר אחרת. התחום נמצא כל הזמן בהתחדשות ונכנסים עוד ועוד שיפוצניקים חדשים לעיר ולצד מה שהם מביאים עמם מבחינת חדשנות, עדיין יש דברים שאי אפשר לברוח מהם בבניה, למשל הצורך בשימוש בכלי עבודה גדולים. אז מה אתם צריכים לדעת על השכרת ציוד עבור תחילת הדרך שלכם בעולם השיפוצים? הכנו לכם מדריך קצר וקולע.

קר עוד

פינוי מבנה מסוכן בישראל

פינוי מבנה מסוכן הוא תהליך מורכב שצריך לתכנן מראש. בטיחות האנשים שיהיו מעורבים בתהליך היא הדבר החשוב ביותר. סעיף זה דן כיצד להתכונן לתהליך פינוי

קר עוד
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!