טיפול בשפכים תעשייתיים, שפכת – שילמת

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

בארץ ובעולם קיימים חוקים ותקנות המפרטים כיצד יש לטפל בשפכים תעשייתיים. בשנים האחרונות, המודעות לתחום הולכת וגוברת, עם המודעות לשמירה על הסביבה. במדריך הבא נסביר מה הם שפכים תעשייתיים, מה ההשלכות של טיפול שגוי בהם, מה הם הסוגים של שפכים שקיימים ואיך עושים את זה נכון.

שפכים תעשייתיים בתהליך היצור

מפעלים רבים שעוסקים ביצור, או בהליכים כימיים, מתמודדים עם בעיית השפכים התעשייתיים. ההגדרה של שפכים תעשייתיים מתייחסת לחומרי הלוואי שנוצרים בתהליך היצור, כאשר ברוב המקרים מדובר בחומרים רעילים ומסוכנים. ברגע שהסתיים תהליך היצור, יש להיפטר מתוצרי הלוואי, משום שאין בהם שימוש והם תופסים שטח מיותר במפעל. לפני שימהרו לנקז אותם החוצה, חשוב להכיר את החוקים ולפעול בצורה בטיחותית.

סוגי השפכים הקיימים

שפכים תעשייתיים מתחלקים לכמה קטגוריות שונות. החלוקה מתבצעת כדי להבחין בדרכי הטיפול השונות, ולטפל בכל חומר בצורה המתאימה לו ביותר –

חומרים רדיואקטיביים שפולטים קרינה מסוכנת, חומרים דליקים במצב נוזל כמו דלק ואלכוהול, זרחן, גופרית ובנזין, חומרים דליקים במצב גז כמו כלור, חומרי נפץ, חומרים רעילים, וחומרים קורוזוביים כדוגמת חומצה או שומן.

אחסון השפכים התעשייתיים

שלב מקדים לפני ניקוז השפכים וטיפול בהם, הוא שלב האחסון. בשלב זה מאחסנים את השפכים במיכלים ייעודיים, שמבטיחים שהחומרים המסוכנים יהיו מאוחסנים בבטחה עד לניקוזם כראוי. כאשר יש סדק או תקלה במיכלי האחסון, המפעל עושה שימוש במאצרות, שהן מיכלים זמניים לאחסון. חשוב לשים לב, שהחומרים מהם עשויים המיכלים לא יגרמו לתגובה כימית מסוכנת. כל חומר הינו בעל תכונות ומאפיינים שונים, וחשוב להיעזר באנשי מקצוע כדי להימנע משילובי חומרים מסוכנים.

הנזק שעלול להיגרם מטיפול שגוי בשפכים

טיפול בשפכים תעשייתיים בידיים לא מקצועיות ובדרך שאינה נכונה עלול לגרום להרס של מקורות מים כמו נחלים או נהרות, לזהם את הים, לחלחל בקרקעות ולחדור למי תהום, ולגרום לנזק לבעלי חיים ולבני אדם. בנוסף קיימת סכנה של גזים רעילים. טיפול לא נכון בשפכים, עלול לגרור אחריו קנסות כבדים, זאת על מנת לייצר הרתעה, ולצמצם את ניקוז השפכים הלא חוקים. מעבר לחשש מקנסות כבדים, חשוב להבין את הרציונל שעומד מאחורי הקנסות – הרצון לשמור על הסביבה, על האוויר אותו אנחנו נושמים, בשבילנו ובשביל הדורות שאחרינו.

הטיפול הנכון בשפכים תעשייתיים

אחרי שהבנו כיצד לא לטפל בשפכים, נענה על שאלת השאלות – איך כן מומלץ לטפל בשפכים?

ההמלצה היא להיעזר בחברה המתמקצעת בטיפול בשפכים תעשייתיים. היועצים של החברה יוכלו לסייע לכם גם בהיבט הפיזי של טיפול נכון בשפכים, וגם בהיבט החוקי של עמידה בתקנים ובנהלים. כשתעזרו בשירותיה של חברה לטיפול בשפכים, תוכלו להיות בראש שקט בידיעה שאינכם מסכנים את הסביבה, ואינכם עוברים על החוק וחשופים לקנסות כבדים. בסופו של יום, מדובר בדאגה אחת פחות על הראש.

שימוש בציוד מתאים כדי לטפל בשפכים

החברה ששכרתם את שירותיה, תוכל להשתמש ציוד מתאים לטיפול בשפכים, בייצור אישי עבור צרכי המפעל. ניתן לייצר ציוד המסייע לטיפול בשפכים, למשל צינורות, מיכלים, בריכות ומאצרות בהתאמה אישית ומערכת המסייעת להיפטר מהם. ההתאמה האישית תסייע לבחור בגדלים היעילים ביותר, ובחומרים הבטוחים ביותר לשימוש שימנעו תגובה כימית מסוכנת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
מרכז , צפון – 053-3538474
מרכז דרום – 074-7765988

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

עבודות עפר ישראל היא חברה קבלנית מורשית המציעה סט שלם של שירותים, החל מהשכרת כלי עבודה, דרך שיווק ומכירה של מוצרי עפר ואדמה גננית וכלה בביצוע עבודות חפירה ברישיון. לאורך 10 שנות ניסיון, פיתחה חברת עבודות עפר ישראל מלאי של כלי עבודה לענף עבודות העפר, אותם היא מציעה להשכרה לקבלנים ולאנשים פרטיים כאחד. כמו כן, מציעה החברה פתרונות עפר מקצה לקצה, החל בכלי עבודה, דרך מוצרי עפר וכלה בביצוע עבודות עפר בפועל.

-עבודות עפר ישראל-

חפירת בריכה
בלוג
USER

שלבי עבודה בחפירת בריכה

במדינה חמה כמו ישראל בריכת שחייה היא מתקן שמספק אינספור רגעים של כיף. בהתאם חפירת בריכה היא שירות מבוקש מאוד, וכאן בעמוד תמצאו הסברים מפורטים לגבי האופן שבו מתבצעת עבודה זו.

קר עוד
שיפוץ
בלוג
USER

המדריך להשכרת ציוד עבור שיפוצים בירושלים

גם העיר הכי היסטורית בישראל זקוקה לשיפוצים ואולי יותר מכל עיר אחרת. התחום נמצא כל הזמן בהתחדשות ונכנסים עוד ועוד שיפוצניקים חדשים לעיר ולצד מה שהם מביאים עמם מבחינת חדשנות, עדיין יש דברים שאי אפשר לברוח מהם בבניה, למשל הצורך בשימוש בכלי עבודה גדולים. אז מה אתם צריכים לדעת על השכרת ציוד עבור תחילת הדרך שלכם בעולם השיפוצים? הכנו לכם מדריך קצר וקולע.

קר עוד

פינוי מבנה מסוכן בישראל

פינוי מבנה מסוכן הוא תהליך מורכב שצריך לתכנן מראש. בטיחות האנשים שיהיו מעורבים בתהליך היא הדבר החשוב ביותר. סעיף זה דן כיצד להתכונן לתהליך פינוי

קר עוד
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!