מיני באגר

מיני באגר

בעבודות חפירה וחציבה נקודתיות, כשאין מקום להביא באגר גדול, לא מבחינת נגישות ולא מבחינת נפח העבודה, מיני באגר הוא הכלי שיכול לבצע את המשימה בצורה אפקטיבית ומהירה. גם בעבודות פרטיות של פרויקטים במודל בנה ביתך יכול המיני באגר להוות את הפתרון הטוב ביותר לעבודות תשתית, תעלות, חציבה ויישור קרקע.

 

מה זה מיני באגר?

בעברית יש לומר מחפרון קטן, אבל מן הסתם הביטוי השגור בפי אנשי המקצוע בעולם הבנייה ועבודות העפר הוא מיני באגר. המדובר במחפרון בעל ראש רוטט באמצעותו ניתן לחצוב בקרקע לשלל מטרות. מרבית האנשים מכירים את הבאגר הגדול, אותו אפשר לראות באתרי בנייה, עבודות תשתית בשטחים עירוניים וכדומה. המיני באגר הוא הפתרון הקטן של הבאגר הגדול, ומתאים במיוחד לאזורים צפופים אליהם לא ניתן להגיע עם באגר גדול, וכן לטובת פרויקטים קטנים ונקודתיים בהם אין צורך בבאגר גדול.

 

מתי נעדיף מיני באגר על פני באגר גדול?

ובכן, התשובה מחולקת לשניים. פעם אחת ישנו השיקול המקצועי ולפיו באגר גדול הוא בדרך כלל הפתרון העדיף, אלא אם המאסיביות שלו יכולה לגרום נזק, למשל בחפירה באזור תשתיות ביוב ומים, או שהפרויקט שלשמו נדרש הבאגר הוא פרויקט נקודתי וקטן, והמשימה יכולה להתבצע בצורה טובה יותר על ידי כלי קטן וקומפקטי יותר. פעם שנייה, ישנו השיקול הכלכלי. מצד אחד, הבאגר הקטן הוא זול יותר להשכרה והובלה, אבל גם הספק העבודה שלו נמוך הרבה יותר מזה של באגר גדול. על כן, ברמה הכלכלית, חשוב מאוד להתאים את סוג הבאגר למשימה המבוצעת על מנת לא להיקלע למצב של באגר קטן שלא מפסיק לעבוד על מנת להשיג את מה שבאגר גדול היה יכול להשיג בקלות רבה יותר חד, ומצד שני על מנת להימנע ממצב של הזמנת באגר גדול ויקר למשימה שגם מיני באגר יכול למלא בצורה אפקטיבית ומהירה.

 

מי יכול להפעיל מיני באגר?

הפעלת מיני באגר היא מקצוע לכל דבר ועניין ודורשת גם רישיון נהיגה ברכב כבד וגם הסמכה בהפעלת באגר. עצם העובדה שמדובר בגרסה הקטנה יותר של הבאגר, אינה גורעת כהוא זה מהחובה להסמכת המפעיל לעבודה עם מיני באגר. יכולותיו וניסיונו של המפעיל משפיעים על יעילות העבודה, המהירות בה ניתן לסיים אותה והיכולת להתמודד עם אתגרים המתעוררים במהלך העבודה.

 

מהם כללי הבטיחות החלים על עבודה עם מיני באגר?

מיני באגר הוא כלי כבד המשתייך לקטגוריית הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי), ולכן העבודה איתו חייבת להתבצע בכפוף לשמירה על שורה של כללי בטיחות. כללי בטיחות אלה נוגעים לאופן בו מתנועע הבאגר ברחבי השטח. כך למשל, באזור העבודה של הבאגר יש ליצור שטח סטרילי ללא אנשים, למעט גורם מקצועי מלווה שגם מכווין את הבאגר בנסיעה לאחור או בשטח תלול. למעשה, יצירת שטח סטרילי הוא כלל הבטיחות החשוב ביותר שיש להקפיד עליו בעבודה עם באגר, וזאת לאור הסכנה הנובעת הן מתנועת הבאגר כולו, והן מתנועת זרוע החפירה שלו.

היכן אפשר להשיג מיני באגר לעבודה פרטית?

אם אתם זקוקים למיני באגר לצורך עבודה פרטית, חשוב תחילה שתדעו כי כל עבודה המבוצעת באמצעות מיני באגר מחייבת בדרך כלל אישורים והיתרים על פי החוק. כמו כן, עבודות המבוצעות באמצעות הכלי צריכות להתבצע על פי תכנון מקדים ועל פי תכנית בנייה שהוכנה על ידי אדריכל ומהנדס בניין.

אם יש בידיכם את כל התכניות והאישורים הנדרשים, וכל שחסר לכם הוא המיני באגר עצמו, תוכלו להשיג כלי כזה מקבלני עפר וקבלני בניין המחזיקים בכלים כבדים, וישמחו להשכיר לכם את הבאגר שלהם במידה ואין בו שימוש. כמו כן, ישנן חברות המשכירות ציוד כבד כדוגמת טרקטורים, דחפורים, שופלים, באגרים, בובקט ואפילו מנופים.

את המיני באגר תוכלו לשכור יחד עם המפעיל שלו, או שתוכלו לשכור את הכלי עצמו ואת המפעיל יהיה עליכם להביא בעצמכם. ואחרי שאמרנו את כל זה, במידה ואתם עורכים פרויקט פרטי, סביר להניח שהפרויקט מנוהל על ידי גורם מקצועי כדוגמת קבלן ביצוע או אדריכל, ואת כל המשימות של מציאת ציוד ואנשי מקצוע שיפעילו אותו, אתם רוצים להשאיר לאחריותו של מנהל הפרויקט. מנהל כזה מכיר בדרך כלל את כל ההיבטים המקצועיים של שימוש במיני באגר ומכיר גם את כל המקומות מהם אפשר להשיג כלי כזה במחיר אטרקטיבי. למעשה, במרבית המקרים כלל לא תצטרכו להתעסק בפרטים הקטנים מעין זה בתוך פרויקט הבנייה השלם, וכל הנושא של השכרת ציוד וגיוס קבלני משנה ומפעילים, יתומחר עבורכם כחלק בלתי נפרד מהפרויקט כולו.

 

מהם הפרמטרים החשובים בבחירת באגר?

בבחירת באגר או מיני באגר  או בובקט לצורך העניין, חשוב מאוד להתייחס לעוצמת המנוע והלחץ ההידראולי שהוא יודע להפעיל, לגודל ראש החפירה ולתשתית התנועה של הכלי, קרי גלגלים או זחל. פרמטרים אלה ישפיעו מאוד על היכולת של הכלי לבצע את עבודתו, והדברים נכונים במיוחד עבור מיני באגר, שמגיע בהגדרה עם יכולות פחותות מאלו של הבאגר הגדול. את בדיקת הפרמטרים האלה אתם רוצים להשאיר לאנשי המקצוע, שיודעים בדיוק איזה דגם להזמין בהתאם למשימה הנדרשת וללא מחשבה עמוקה ועבודת מחקר שאולי אתם הייתם צריכים לעשות כדי לקבל את אותה החלטה.

 

מיני באגר הוא פתרון חפירה וחציבה מצוין לאזורים צפופים אליהם לא ניתן להגיע עם באגר גדול, או למשימות נקודתיות שבהן הבאגר הגדול עלול לגרום נזק לתשתיות באזור או שהיכולות שלו מיתרות ביחס להיקף המשימה הנדרשת. את בחירת הבאגר והמקום לשכור אותו ממנו כדאי להשאיר לאנשי מקצוע המכירים את התחום גם בהיבט המקצועי וגם בהיבט של השחקנים הפעילים בשוק.

מיני באגר

More to explorer

השכרת טנדר ליום לשימוש בעסק

כלי רכב מסוג טנדר מאפשר לנו להוביל מטען וכל זאת בלי להחזיק ברישיון לכלי רכב מיוחד. הטנדר הוא אחד מכלי הרכב שנצטרך

חישוב כמויות לעבודות עפר

פרויקטים בתחום הבניה והתשתיות דורשים מיומנות רבה בשלל תחומים. על אנשי המקצוע השונים להבין את הדרישות ההנדסיות, להגיע עם הכלים המתאימים ולבצע

חישוב כמויות לעבודות עפר

פרויקטים בתחום הבניה והתשתיות דורשים מיומנות רבה בשלל תחומים. על אנשי המקצוע השונים להבין את הדרישות ההנדסיות, להגיע עם הכלים המתאימים ולבצע את העבודה בהתאם

קר עוד

הנחת אדמה גננית בשטח

אדמה גננית מתווספת לאדמה הנוכחית והיא בסיס חשוב בעיצוב הנוף. את האדמה נרצה להוסיף לגינה הפרטית שלנו, לגינות ציבוריות ולהניח אותה לצד תשתיות כחלק מתהליך

קר עוד

השכרת כלי עבודה

כל בעל מקצוע יודע שהיכולת לבצע עבודה מקצועית תלויה במידה רבה בזמינות של כלי עבודה מקצועיים. עבודה שבוצעה עם כלי עבודה מתאימים תהיה כמעט תמיד

קר עוד

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.