מיני מחפרון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מיני מחפרון, או כפי שהוא נקרא בעגה המקצועית, באגר, הוא כלי עבודה יעיל מאוד לעבודות תשתית ועבודות עפר במרכזי ערים, בשטחים בנויים ובאזורים בעלי גישה מוגבלת למחפרים גדולים. יחד עם זאת, הספק העבודה של הבאגר הוא מן הסתם נמוך יותר מזה של מחפר גדול, ולכן כל החלטה לגבי סוג המחפר וגודלו צריכה להתקבל לאחר חשיבה של האפשרויות הרלוונטיות ובחירה באפשרות היעילה והחסכונית ביותר.

מדוע בכלל מיני מחפרון?

נשאלת השאלה מדוע בכלל יש צורך בכלי שנקרא מיני מחפרון אם יש מחפרון גדול שיודע לבצע את העבודה במהירות רבה יותר וביעילות גבוהה יותר. ובכן, גרסת המיני של המחפרון הגדול פותחה אחרי שנים של שימוש במחפרון הגדול, והיא פותחה מתוך צורך אמיתי שעלה מהשוק – הצורך לבצע עבודות חפירה וחציבה גם באזורים צפופים אליהם לא ניתן להגיע עם המחפרון הגדול. עד לפיתוחו, נאלצו קבלני העפר להתמודד עם מצבים אלה באמצעים ידניים, דבר שהאריך מאוד את זמן העבודה שנתן את אותותיו גם על עלות העבודה והמחיר ללקוח. מיני מחפרון הוא כלי שיודע לבצע את העבודה הנדרשת גם באזורים צפופים וגם במשימות קטנות יחסית שאין בהן צורך במחפרון גדול.

מתי נכון להשתמש במיני מחפרון?

על אף שמדובר בכלי מאוד יעיל, לא תמיד נכון להשתמש במיני מחפרון והכלל הוא שמקומו הוא בכל מקום בו אי אפשר או לא משתלם להשתמש במחפרון גדול. הסיבה לכך היא שגרסת המיני של המחפרון, מעצם היותה קטנה יותר, היא גם בעלת הספק עבודה נמוך יותר, והמשמעות היא שלאורך יום עבודה של 8 שעות, תדע גרסת המיני לבצע הרבה פחות עבודה ממה שניתן לבצע באמצעות מחפרון גדול. הכדאיות של גרסת המיני נכנסת לתמונה כאשר לחלוטין בלתי ניתן להשתמש במחפרון הגדול בגלל שיקולים של נגישות ועבירות או כאשר מדובר במשימות קטנות יחסית שאין כדאיות כלכלית להביא מחפרון גדול בשבילן.

היכן ניתן להשיג מיני מחפרון?

מיני מחפרון הוא כלי כבד הנכלל בקטגורית הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ובהתאם לכך ניתן להשיג אותו מגורמים מקצועיים המשכירים את הכלים האלה לענף הבנייה והפיתוח. כמו כן, מאחר ומדובר בכלי קטן יחסית, ישנם אנשי מקצוע פרטיים המחזיקים בו על בסיס קבוע, וישמחו להשכיר אותו לכל דורש במידה ואין בו שימוש. צריך לקחת בחשבון שהשכרת ציוד מכני הנדסי כרוכה בעלות גבוהה של מאות ואלפי שקלים ליום עבודה, ולכן חשוב מאוד לתכנן את העבודה עם המחפרון כך שניתן יהיה להספיק לסיים אותה בתוך כמה שפחות זמן.

כמה עולה להשכיר מיני מחפרון?

כאמור, השכרת ציוד מכני הנדסי עולה לא מעט כסף. יחד עם זאת, במסגרת העלות של פרויקט שלם, מדובר בהוצאה מקובלת וסבירה לחלוטין. במקרה של מיני מחפרון או מיני באגר מדובר במאות רבות עד אלפי שקלים ליום עבודה, ואם מדובר בעבודה שאמורה להימשך זמן רב, העלות יכולה להצטבר לסכומים גבוהים במיוחד. על כן, במידה ואתם צריכים לבצע חפירות או חציבות בקרקע באמצעות מיני מחפרון, כדאי להזמין את השירות מקבלן עבודות עפר שמחזיק כבר בכלים הנדרשים, כך שעלות העבודה תהיה כרוכה בעלות הכלים, ולא תצטרכו לשלם בנפרד על כל אחד מן המרכיבים.

השכרת מיני מחפרון לביצוע עבודות מורכבות

ציוד מכני הנדסי הוא השם הכולל לכלים הנדסיים שונים, הניתנים להשכרה והלוקחים חלק בהכנות ובניית מבנים, או להכשרת שטחים למגוון רחב של מטרות אחרות. עם הכלים השונים הנכללים בהגדרה ניתן למנות את הטרקטור, היעה האופני, המחפר והמעמיס הדו כפי. גם מכבש ומלגזה נמנים עם כלי הצמ"ה המוכרים. ככלל, הכלים האמורים הם בעלי כוח מרשים ויכולת נשיאה גבוהה, כאשר המבנה ההנדסי שלהם מאפשר להם לעמוד בעומסים גבוהים. בכלים הללו נעשה שימוש בטכניקות מתקדמות המסייעות להם בביצוע המלאכה שלשמה נבנו לכתחילה. ואולם במקביל לסדרת כלי הצמ"ה הגדולים, ניתן להשכיר כלי צמ"ה קטנים. עם הכלים הללו ניתן למנות מיני מלגזה ומיני מעמיס דו כפי. השכרת מיני מחפרון נכללת גם היא בקטגוריה הזאת. מה הייעוד של כלי צמ"ה קטנים ולמה הם נדרשים? מהי המשמעות של השכרת צמ"ה ומה הקונספט בעניין זה? בשורות להלן נרחיב מעט את היריעה בנושא.

כלי צמ"ה קטנים – מה החשיבות ומה הייעוד שלהם

כלי צמ"ה קטנים נועדו לביצוע עבודות דומות מאד לאלה של כלי צמ"ה סטנדרטיים. ההבדל בין שני סוגי הכלים, הוא שכלי צמ"ה גדולים מושכרים בדרך כלל, על המפעילים שלהם, לביצוע עבודות בסדרי גודל גדולים מאד. הכשרת שטחים לבניין גדול או לקומפלקס בניינים, סלילת כבישים, הכשרת גנים או גינות גדולות ועוד מגוון רחב של מטרות. השכרת מיני מחפרון וכלי צמ"ה אחרים נועדה לביצוע עבודות באתרי בנייה או בשטחים קטנים יחסית. עד להמצאת כלי הצמ"ה הקטנים על ידי חברת בובקט האמריקנים, בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת, בוצעו עבודות הכנה  בשטחים קטנים באופן ידני, תוך הסתייעות בכלים שהאטו באופן משמעותי את העבודה. מאליו מובן, שהעבודות כאמור לעיל דרשו העסקה של כוח אדם רב מאד, שיבצע את העבודה במקום כלי צמ"ה שלא יכלו להיכנס לתאי שטח קטנים. הכלים הקטנים של חברת בובקט הציעו פתרונות איכותיים למקרים כאלה וכבשו במהרה את השוק. הכינוי שדבק בהם היה "בובקט" – על שם החברה היצרנית.

השכרת מיני מחפרון והמשמעויות שלה

מיני מחפרון הוא הכלי המוקטן הדומה למחפרון –  באגר. על גבי המחפרון כאמור מותקנת זרוע תלת מפרקית, המאפשרת לו לבצע עבודות חפירה שונות או עבודות קידוח. השכרת מיני מחפרון מאפשרת לבצע עבודות חפירה ועבודות אחרות, בתא שטח קטן מאד אשר מחפרון רגיל, כמו גם צמ"ה בממדים הסטנדרטיים שלו, אינם יכולים לפעול. המיני מחפרון מסוגל לנוע על גבי שרשראות, או על גלגלים. אופן התנועה וסוג המכשיר חייבים להיות מותאמים בצורה מושלמת לאופי השטח ולאופי העבודה. השכרת מיני מחפרון כוללת לעיתים קרובות גם את בעל המקצוע המתפעל אותו, אחרת היא עלולה להיות חסרת טעם לגמרי.

מיני מחפרון הוא כלי קטן בעל תרומה ענקית לענף הבנייה והפיתוח. מיני מחפרון, שנקרא גם מיני מחפר או מיני באגר, הוא כלי שמאפשר לנו לבצע שורה של פעולות כמו חפירה, חציבה, העמסה, הזזת עפר ופינוי עפר ופסולת בניין ולבצע אותן במרחבים מאוד קטנים או בקנה מידה מאוד קטן בצורה ממוקדת. מדוע צריך מיני מחפרון? מהם הפרמטרים שעל פיהם בוחרים את הכלי המתאים ביותר למשימה? מתי נכון להעדיף מיני מחפרון על פני טרקטור או באגר רגיל? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מהו מיני מחפרון?

השכרת מיני מחפרון

מיני מחפרון הוא כלי עבודה שעל אף מידותיו הקטנות, נחשב כחלק מקבוצתי כלי הצמ"ה )ציוד מכאני הנדסי( ומשמש לעבודות עפר, עבודות פיתוח ועבודות בנייה ושיפוץ שונות ומגוונות. הפרמטר שמבדיל יותר מכל את המיני מחפרון ממחפרון רגיל ומכלי צמ"ה אחרים הוא כמובן הגודל שלו. המדובר בכלי קטן מאוד שבדגמים מסוימים רוחבו יכול להיות פחות ממטר אחד ומשקלו רק מעט יותר מטון. ישנם כמובן דגמים רבים נוספים במידות גדולות יותר, משקלים גדולים יותר וכוח רב יותר, אך המטרה היא תמיד אותה מטרה: כלי מאסיבי שיכול לספק לנו את התועלות של כלי מכאני המיועד לחפירה, גם כאשר אנו מוגבלים למרחבים ביתיים קטנים או כאשר אנו ממוקדים בעבודות קטנות ונקודתיות שאין בהן צורך במחפרון רגיל.

המיני מחפרון, על אף ממדיו הקטנים, הוא בעל כוח רב בכל הקשור לחציבה, חפירה, הנעת עפר והעמסה וזאת בזכות מערכות הידראוליות עליהן מבוססת פעילת המחפרון. לזרועות המחפרון ניתן בדרך כלל לחבר מגוון רחב של ראשים כדוגמת ראש חוצב, כף העמסה, כף חפירה ואפילו גלגל מכבש או גלגל עם סיבי ברזל לניקוי משטחים מעפר ופסולת בניין. המדובר בכלי מאוד יעיל ושימושי ובתנאי שהוא מותאם לצרכי הפרויקט.

מתי נעדיף מיני מחפרון על פני מחפרון רגיל?

עבודות בובקט במרכז

כאמור, הפרמטר המרכזי שמבדיל את המיני מחפרון הוא הגודל הקטן שלו וזהו גם הפרמטר שעל פיו נבחן מתי עדיף לנו השימוש בכלי זה על פני השימוש בכלי בגודל מלא. כאשר אנו מעוניינים לבצע עבודות פיתוח מסביב לבית, לחפור קומת מרתף מתחת לבית, לחפור תעלה, לחפור בור קטן בגינה לבריכת שחייה או לבריכת נוי או בכל פרויקט שהעבודה היא בו מבוצעת "בקטן", נעדיף בדרך כלל את המיני מחפרון על פני המחפרון הגדול.

מתי לא מומלץ לבצע עבודות חפירה עם מיני מחפרון

שנם גם מצבים רבים בהם לא רק שנעדיף את המיני מחפרון אלא שלא תהיה לנו ברירה אחרת אלא לבחור בו. זה יכול להיות פרויקט שיפוץ בתוך מרחב צפוף שאין שום אפשרות להכניס לתוכו מחפרון בגודל מלא באופן שגם יוכל לנוע בו באופן חופשי. זה יכול להיות פרויקט של פינוי עפר או חציבה בתוך מרחבים ביתיים כמו בניית קומת מרתף מתחת לבית – במקרים אלה, לא רק שנעדיף את גרסת המיני אלא שגרסה זו היא למעשה הפתרון היחיד שעומד לרשותנו. מן הצד השני, אם מדובר בפרויקט בו אנו זקוקים לכוח רב, לחציבה של מרחבים גדולים ולהעמסת כמויות גדולות של עפר, מן הסתם נעדיף דווקא את המחפרון הגדול שיכול לבצע את העבודה במהירות רבה יותר ולהתמודד עם אתגרים רבים יותר בשטח. ההעדפה במיני מחפרון היא תלוית היקף פרויקט והיקף האתגרים איתם אמור הכלי להתמודד, אך בראש ובראשונה עלינו לקחת בחשבון את שאלת ההספק כשהיתרון הוא ברור לכלים הגדולים – הם מסוגלים לבצע את אותה העבודה כמו מיני מחפרון בזמן קצר הרבה יותר ובקלות רבה יותר, וזאת כל עוד כאמור, הם מתאימים לתא השטח שבו מבוצעות העבודות וזה כמו שאמרנו, לא תמיד המצב.

מהם הפרמטרים שעל פיהם נבחנים מיני מחפרונים?

השוק מלא במגוון רחב של דגמי מיני מחפרונים, הנבדלים זה מזה ביצרן שלהם (קאטרפילר, IHI, בובקט ועוד), אך גם במפרט המכני המלא שלהם. במפרט הזה ניתן לזהות הבדלים רבים בין הדגמים השונים ובכלל זה: רוחב הכלי, אורך הכלי, גובה תא המפעיל, עומק חפירה מרבי, כוח חפירה, ספיקת משאבה הידראולית, נפח נוזל הידראולי, מספר צילינדרים, משקל הכלי, הספק כוח סוס, מנוע, טווח הגעה אופקי מרבי, גובה הגעה מרבי, מהירות סיבוב ומהירות נסיעה.

מן הסתם, כאשר אתם בוחרים מיני מחפרון אתם לא אמורים להבין בכל הפרמטרים האלה ואתם לא אמורים לדעת כיצד מתרגמים את הנתונים המכניים לצורך בחינת ההתאמה שלהם לצרכים שלכם. מה שאתם כן צריכים להבין הוא שישנם לא מעט דגמים שיודעים להציע יכולות שונות, המתאימות לפרויקטים שונים ומצבים שונים.

מחירים של השכרת מיני מחפרון

ייתכן מאוד שבתהליך של השכרת מיני מחפרון, תגלו שאחד החברים או המכרים שלכם השכיר בעבר מיני מחפרון במחיר זול הרבה יותר מזה שמוצע לכם, אך אין זה אומר שאתם משלמים ביוקר וייתכן מאוד שהסיבה למחיר הגבוה היא שאתם פשוט זקוקים לדגם מאסיבי יותר שמן הסתם גם יעלה יותר, הן במכירה והן בהשכרה.

מן הצד השני, אם אתם זקוקים לכלי שיבצע עבודה פשוטה יחסית שאפשר לעשות אותה גם באופן ידני, אך הכלי מיועד להקל על העבודה ולאפשר את סיומה במהירות רבה יותר וביעילות רבה יותר, אתם בהחלט רוצים לוודא שמציעים לכם את הדגם הזול ביותר שמסוגל לבצע את המשימה ושאתם לא משלמים על כלי גדול מדי שגם יעלה לכם יותר יקר להשכרה וגם יעלה לכם יקר יותר להוביל אותו ולהפעיל אותו בשטח.

פרמטר חשוב נוסף שאתם כן צריכים לבדוק הוא הפרמטר של מכלול הפעולות שיודע המיני מחפרון הנבחר לבצע. ככלל, מרגע שנכנס המיני מחפרון לשימוש, הוא צפוי למלא שורה של תפקידים, החל מחציבה בקרקע, דרך שבירת קירות וכלה בהעמסה, הזזת עפר ופינוי פסולת בניין. לביצוע פעולות אלה יש צורך באפשרות להתקין על הכלי "ראשים" מתחלפים, כמו ראש חפירה, כף העמסה, כף יישור קרקע וכן הלאה ובהיבט זה אתם בהחלט רוצים לבחור בדגם שמציע גמישות מרבית.

חבילת שירות בהשכרת מיני מחפרון

כאשר אתם ניגשים למשימה של השכרת מיני מחפרון, הציפייה שלכם היא לא רק למצוא את הכלי שאיתו ניתן לבצע את העבודה הדרושה לכם, אלא לקבל לידיכם חבילה של כל האלמנטים הנדרשים על מנת שהעבודה תוכל לצאת אל הפועל. המשמעות היא שפרט לכלי, תצטרכו גם מפעיל מורשה ומוסמך וגם גורם שיוביל עבורכם את המיני מחפרון אל אתר הבנייה ובחזרה ממנו. כאשר אתם שוכרים את המיני מחפרון, אתם בהחלט רוצים לבדוק מה מציע לכם הגורם המשכיר בהיבט זה. האם מוצעת לכם חבילת שירות מקיפה מקצה לקצה? האם אתם יכולים לשכור גם מפעיל מקצועי או לפחות לקבל הפניה למפעיל כזה? האם המקום מציע לכם שירות של הובלת הכלי? שימו לב שהגורם ממנו אתם שוכרים את הכלי, יודע להציע לכם את כל הערכים הדרושים לכם ובכלל זה גם שירות תיקונים במידה והכלי מתקלקל בשטח תוך כדי עבודה. בעסקת השכרת מיני מחפרון, כל אלה ישפיעו מן הסתם על המחיר, אבל הם כולם חיוניים ואף הכרחיים ולכן עדיף לקבל את כולם תחת קורת גג אחת.

אם יש לכם צורך בביצוע השכרת מיני מחפרון למטרות שונו, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הצרכים שלעם ויסייעו לכם במציאת פתרונות איכותיים לביצוע העבודה.

השכרת מיני מחפרון

מיני מחפרון הוא כלי יעיל מאוד במקרים בהם לא ניתן לעשות שימוש במחפרון גדול משיקולים של צפיפות או נגישות, אבל לא תמיד נכון ומשתלם לעשות שימוש בכלי הקטן במקום בכלי הגדול. המטרה היא לסיים את העבודה כמה שיותר מהר וכמה שיותר זול, וזה השיקול העיקרי שצריך להנחות את בחירת הכלי לביצוע העבודה.

מיני מחפרון

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!