עבודות עפר ותשתיות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 בניית התשתית למבנים ודרכים עבודות עפר ותשתיות

עבודות עפר ותשתיות נמנות עם עבודות התשתית החשובות ביותר במגוון רחב של תחומים. עם התחומים כאמור ניתן למנות בניין, סלילת דרכים וכבישים, חציבה ובניית סכרים. סוג אחר של עבודות עפר, בעיקר לצרכים צבאיים, הינו בניית תשתית לביצורים וקווי הגנה. עבודות העפר מלוות בהכרח כל פעילות בנייה הדורשת הזזה והעברה של כמויות גדולות של עפר וסלעים למקומות אחרים. מהן בדיוק עבודות העפר וכיצד הן תורמות בתחומים השונים כאמור לעיל? אילו כלים משמשים את העוסקים בעבודות עפר ותשתיות? בשורות להלן נעסוק בתחום שלא ניתן להפריז בחשיבות שלו בתחומים שהוזכרו לעיל ובתחומים רבים נוספים.

עבודות עפר ותשתיות – מה זה בעצם

עבודות עפר ותשתיות הן עבודות שבמסגרתן מזיזים מכשירים ייעודיים כמויות גדולות של עפר, סלעים ואבנים, ממקום אחד למשנהו. המטרה של העבודות יכולות להיות יישור של שטח אדמה והכנה שלו לבנייה, כאשר במסגרת העבודה מוצאות מאתר הבנייה כמויות גדולות של עפר ומועברות לאזורים אחרים. תפירת היסודות של הבניין דורשות גם כן הוצאה של כמויות עפר גדולות מאתר הבנייה. לחילופין, חפירה של תעלות דורשת גם היא העברת עפר ממקום אחד למשנהו. התעלות עשויות להיות קטנות וגדולת, ובעלות ייעודים שונים – העברת תשתיות וצנרת, או לחילופין סלילת דרכים ומסילות ברזל, הדורשות חיזוק של שטח המסילה שעליו תעבורנה רכבות השוקלות מאות רבות של טונות. סוג אחר של עבודות דורש דווקא הבאת עפר, או סידור שלו באופן שייצור טרסות העשויות להגן על לוחמים בשעת קרב, או לחילופין לשמש הגנה מפני עליית המפלס של נחלים או נהרות, במקומות שבהם הסיכון לקיומן של תופעות כאלה הוא גדול. הכמות הגדולה ביותר של עבודות עפר ותשתיות שהתבצעו בישראל אי פעם, היתה חפירת קו בר לב בסיני, לאחר מלחמת ששת הימים, בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים של המאה הקודמת.

אף שרבים אינם מודעים לכך, ביצוע עבודות עפר ותשתיות איננו עניין פשוט, כפי שהדבר נראה על פניו. ביצוע העבודות דורש חישובים מוקדמים, שיבוצעו על ידי איש מקצוע בעל ידע הנדסי נרחב. זאת, במטרה לאזן בין כמויות העפר שהוצאו מאזור אחד לבין ההעברה המסודרת שלהם לאזורים אחרים. העברה שמתבצעת בלי תכנון מוקדם ובצורה רשלנית, עלולה לפגוע בעיקר באזור שאליו מועבר העפר. הפגיעה עלולה להיות גרימת נזק לצומח ולחי, או נזק סביבתי אחר. למרבה הצער, הדבר אכן קורה לא אחת.

אילו כלים משמשים לצורך ביצוע העבודות

לצורת ביצוע עבודות עפר ותשתיות נעשה שימוש במגוון רחב של כלי צמ"ה מסוגים שונים. זאת, בהתאם לסוג העבודה ולצרכים הנגזרים ממנה. פירוש ראשי התיבות צמ"ה הוא ציוד מכני הנדסי. מדובר בכלים ייעודיים, בעלי עוצמה רבה ויכולת לבצע מגוון רחב של עבודות. עם כלי הצמ"ה הנדרשים לצורך ביצוע עבודות כאמור לעיל ניתן למנות טרקטורים, באגרים, שופלים, יעה אופני, דחפורים, מפלסות ועוד. כל אחד מהכלים כאמור לעיל, וכלים רבים נוספים, משמש לצרכים שונים. לעיתים קרובות פועלים שני סוגי כלים או יותר ביחד. דוגמה לשיתוף פעולה הוא כלי אחד החופר בורות או תעלות, וכלי אחר המעמיס את העפר שהוצא מהאתר על גבי משאיות, שיפנו אותו לאתר פסולת ייעודי. כאשר מדובר בביצוע עבודות עפר ותשתיות בממדים קטנים, עשויה העבודה להתבצע על ידי בובקטים – ציוד צמ"ה בממדים קטנים יחסית, שיכול לפעול במקומות קטנים שבהם צמ"ה גדול איננו יכול לתמרן.

 

אם יש לך עניין בביצוע עבודות עפר ותשתיות לצרכים שונים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם ילמדו את הצרכים שלו ויבנו עבורך תכנית עבודה שתשיג את המטרה במהירות הגבוהה ביותר וביעילות מרבית.

עבודות עפר ותשתיות

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!