עבודות עפר ופיתוח

 

עבודות עפר ופיתוח הן השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, השלב בו מכינים את הקרקע לקראת תהליך הבנייה ומכינים את התשתיות הקרקעיות. עבודות אלה מחייבות ידע מקצועי נרחב בתחום ההנדסה הגאוטכנית וחייבות להתנהל על פי תכנית בנייה סדורה, המפרטת את כל הפרמטרים להם זקוק קבלן הביצוע על מנת להכין את הקרקע, את תעלות התשתית ואת חיזוקי הקרקע באזור הבנייה.

 

מה ההבדל בין עבודות עפר ובין עבודות עפר ופיתוח?

קשה לומר שקיים הבדל בין שני סוגי עבודות אלה, למעט העובדה שהשימוש במונח עבודות עפר ופיתוח מדגיש גם את מרכיב הכנת התשתיות הפיזיות שישרתו יותר מאוחר את המבנה שצפוי לקום במקום. עבודות עפר הוא מונח כללי שמתייחס להזזה ושינוע של כמויות עפר גדולות במטרה ליישר שטח או להכין אותו לפרויקט בנייה של מסילת רכבת, סכרים, בנייה למגורים, מסחר או תעשייה וכן הלאה. המונח פיתוח מוסיף לעניין גם את הנושא של חציבת תעלות והכנת בורות, שבהם צפויים לאחר מכן לעבור תשתיות התקשורת, החשמל, הגז, המים והביוב.

הן עבודות העפר והן עבודות הפיתוח מחייבות ידע מקצועי נרחב, כל אחד בתחומים דומים אך שונים. עבודות עפר מחייבות הבנה בתחום ההנדסה הגאוטכנית, שינוע חכם של עפר במינימום זמן ועבודה בכדי להגיע לתוצאה הנדרשת והפעלת כלים כבדים. עבודות הפיתוח מחייבות עבודה מדויקת ומוקפדת על פי תכנית הבנייה, בכדי להגיע למצב בו מוכנה הקרקע לקליטת התשתיות, עוד הרבה לפני שהונחה אבן הפינה למבנה.

 

מי מבצע עבודות עפר ופיתוח?

עבודות עפר ופיתוח מבוצעות על ידי קבלני עפר. קבלנים אלה הם אנשי ביצוע ובאחריותם להביא את כל הכלים הכבדים הנדרשים לביצוע העבודה, ובכלל זה דחפורים, טרקטורים, שופלים, באגרים, משאיות וכן הלאה, וכן לגייס את כל הצוות וקבלני המשנה הנדרשים למשימה. במקרים מסוימים קבלן העפר הוא גם האיש שמביא איתו את הגורם המקצועי ההנדסי שיפקח על העבודות וינחה את העבודה בשטח על פי תכנית הבנייה, ולעיתים מדובר בפונקציה המסופקת על ידי הקבלן הראשי שאחראי על הפרויקט כולו.

 

איך לבחור קבלן עפר ופיתוח?

אם אתם אנשים פרטיים הבונים למשל את ביתם הפרטי במסגרת פרויקט בנה ביתך, ומחפשים קבלן עפר שיבצע עבורכם את עבודות העפר בשטח, ייתכן שאתם לא פועלים נכון ולא מנהלים נכון את הפרויקט. גיוס קבלן עפר ואחריות על עבודות עפר הם תפקידיו של הקבלן הראשי, קבלן הביצוע שאחראי על הפרויקט כולו. לקבלן זה יש היכרות מעמיקה עם התחום, הוא מכיר את אנשי המקצוע, את הרקורד המקצועי שלהם ואת המוניטין לו הם זוכים בשוק, כמו גם את רמות המחירים שהם מציעים, והוא האיש שאמור לדעת איך, כיצד ואת מי לגייס לטובת העניין. אתם, כלקוחות ללא כל ידע מקצועי בתחום, אינכם אמורים לקחת על עצמכם את גיוס אנשי המקצוע לפרויקט.

אפשרות אחרת, וזאת במידה ואתם עושים פרויקט קטן יותר של תוספת בנייה, אך עדיין כזה שדורש עבודות עפר, היא להיעזר באדריכל שבונה עבורכם את תכנית הבנייה לתוספת. לצורך העניין, אדריכל הוא גם איש מקצוע שמכיר את הדמויות הפעילות בשוק, מכיר את האופן בו הדברים צריכים להתנהל, וכל בחירה שהוא יעשה תהיה כנראה טובה יותר מזו שיכול לעשות אדם ללא רקע מקצועי וללא היכרות עם השוק.

 

עבודות עפר ופיתוח הוא השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, השלב בו מכינים את הקרקע ואת התשתיות שישרתו בעתיד את המבנה שייבנה במקום. עבודות אלה מבוצעות על ידי קבלן עפר, ואת בחירתו וגיוסו כדאי להשאיר לקבלן הראשי או לאדריכל שמנהל את הפרויקט.

עבודות עפר ופיתוח

More to explorer

השכרת מכבש

ענף הציוד הכבד בישראל הוא ענף המבוסס בעיקרו על מודל ההשכרה, כשקבלני הביצוע אינם מחזיקים בציוד באופן קבוע, אלא שוכרים אותו על

קבלן עבודות עפר

בכל משימה של חפירה, חציבה, יישור פני הקרקע, יצירת בורות, קידוח קרקע וכדומה, איש המקצוע שלו אתם זקוקים הוא קבלן עבודות עפר.

בדק בית בדירה

  כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, בין שקניתם אותה מקבלן ובין שקניתם אותה ממוכר פרטי, חשוב שתבדקו את מצבה של הדירה במסגרת

השכרת מכבש

ענף הציוד הכבד בישראל הוא ענף המבוסס בעיקרו על מודל ההשכרה, כשקבלני הביצוע אינם מחזיקים בציוד באופן קבוע, אלא שוכרים אותו על פי הצורך ועל

קר עוד

קבלן עבודות עפר

בכל משימה של חפירה, חציבה, יישור פני הקרקע, יצירת בורות, קידוח קרקע וכדומה, איש המקצוע שלו אתם זקוקים הוא קבלן עבודות עפר. התמחותו של הקבלן

קר עוד

בדק בית בדירה

  כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, בין שקניתם אותה מקבלן ובין שקניתם אותה ממוכר פרטי, חשוב שתבדקו את מצבה של הדירה במסגרת בדיקת דירה הקרויה

קר עוד

מרפסת תלויה

  דירות שיש בהן מרפסות, נחשבות בדרך כלל בעלות ערך גבוה יותר, כמו גם שבתים שיש בהם מרפסת, נראים יפים יותר וכמובן שמקנים תוספת מרחב

קר עוד

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.