עבודות פיתוח

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 מהן עבודות הפיתוח וכיצד הן מתבצעות

מדינת ישראל נמצאת מאז הקמתה, ועוד הרבה לפני כן, בתהליך מתמשך של התרחבות וגידול במספר התושבים. בעקבות הגידול המהיר באוכלוסיה, נדרשות לא מעט עבודות פיתוח. הגידול המאסיבי במדינת ישראל מתאפשר הן בזכות הריבוי הטבעי מצד אחד, והן בזכות העלייה מצד שני. הריבוי הטבעי בישראל הוא גבוה מאד יחסית למקובל בעולם בכלל ובמדינות המערב בפרט. אפילו יחסית למדינות שמסביב למדינת ישראל, הריבוי הטבעי הוא מרשים. גם העלייה, שלמרות שהתמתנה היא לא פסקה מעולם, תורמת את שלה לשינוי החיובי המתמיד במאזן הדמוגרפי בישראל. גידול האוכלוסייה דורש בניית בתים חדשים, רחובות חדשים, שכונות ואפילו ערים חדשות. ואולם על מנת שהבנייה תהיה מאוזנת, ועל מנת לייצר את התשתיות הנדרשות להתרחבות, יש לבצע עבודות פיתוח מתמשכות, הן באזורים העירוניים והן באזורים הכפריים. מהן בעצם עבודות הפיתוח? מה בין עבודות הפיתוח לעבודות הבנייה בישראל? מי אמון על ביצוע העבודות הללו? בשורות הבאות נעסוק בנושא שרבים שמעו עליו, אבל מעטים יחסית מודעים לחשיבות הגדולה שלו.

עבודות פיתוח – מה זה בעצם

כאמור, תהליך הבנייה בישראל מעולם לא הפסיק מרגע שדרכה רגלו של העולה הראשון בארץ ישראל, אי שם בסוף המאה התשע עשרה. נבנו ישובים חדשים, שכונות ואפילו ערים חדשות. העיר תל אביב, שכולנו רגילים להתייחס אליה משל היתה כאן מאז ומעולם, חגגה לא מזמן 109 שנים בלבד להיווסדה, והיא עדיין נמצאת בשיא כוחה. עיר גדולה חדשה אחרת היא העיר מודיעין, וכמוה קיימים ישובים שונים בישראל. ערים אחרות, דוגמת באר שבע, נמצאות בתהליך מואץ של גידול והתפתחות.

ואולם בנייה איננה יכולה להתבצע בחלל הריק. הבנייה חייבת להיתמך על ידי עבודות פיתוח – כלומר עבודות תשתית למיניהן. עם עבודות הפיתוח ניתן לכלול סלילת כבישים ומדרגות, תכנון וסלילה של קווי ביוב וכן תכנון ובנייה של קווי חשמל. עוד ניתן למנות עם עבודות הפיתוח גם בניית קווי מים, תשתיות לכבלים, בניית מסילות רכבת ואפילו בניית רכבת קלה, שהחלה באיחור ניכר. כל העבודות כאמור צריכות להתבצע לפני התחלת הבנייה, או לכל הפחות במקביל לצמיחת הבניינים והבתים החדשים. אחת הבעיות המאפיינות אזורים רבים בישראל, היא בנייה מואצת מצד אחד, המסתמכת על תשתיות רעועות, או כאלה שאינן מותאמות לגידול האוכלוסייה המאסיבי שחל בהם. התוצאה הידועה מראש הינה ביוב העולה על גדותיו, עומסי תחבורה משמעותיים ובעיות ניקוז. בנייה מאוזנת אמורה להתבצע במקביל לביצוע עבודות פיתוח תשתיות ולא לפניהן.

מי מבצע עבודות פיתוח

ביצוע עבודות הפיתות הוא נחלתן של חברות המתמחות בכגון אלה. חברות שונות מתמחות בביצוע  עבודות עפר ופיתוח מסוגים שונים – אינסטלציה, סלילת מדרכות, בניית קווי ביוב וניקוז וכיוצא באלה מלאכות. חלק מעבודות הפיתוח כרוך בבניית תשתית לחוטי חשמל עיליים ותת קרקעיים, כאשר על הנושא הזה אחראית חברה ממשלתית. על סלילת כבישים ומסילות ברזל לרכבת הקלה אחראיות חברות ממשלתיות שונות.

עבודות פיתוח לסוגיהן השונים, חייבות להתבצע בהתאם לתוכנית בנויה וסדורה, שאושרה מראש על ידי הרשויות המקומיות. ואולם יש מקרים שבהם עבודות בהיקפים גדולים מאושרות ברמת המדינה. ככלל, מי שאחראי על עבודות כאמור הוא משרד השיכון, האמון על התאמת התשתיות לגידול הצפוי באוכלוסיה.

 

אם יש לכם עניין בביצוע עבודות פיתוח לסוגיהן השונים, אתם בהחלט במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל את התהליך הארוך בדרך ליצירת מקום טוב יותר לחיות בו. המומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם, ילמדו את הצרכים שלכם ויסייעו לבם בבניית תוכנית העבודה ובביצוע עבודות הפיתוח על הצד הטוב ביותר, במהירות הברה ביותר ובעלויות המותאמות לאופי העבודה הנדרשת.

עבודות פיתוח

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!