קבלנים כך תשיגו פרויקטים גדולים ומכניסים יותר!

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

נמאס לכם לנהל פרויקטים קטנים? מרגישים שצברתם מספיק ניסיון בשביל לעשות את הצעד הבא בקריירה? המאמר הזה בדיוק בשבילכם. קבלנים בתחילת הדרך יכולים באופן חוקי לנהל פרויקטים בהיקף מצומצם של עד 47,256 ש״ח. כקבלנים, אתם יודעים שסכום כזה כולל פרויקטים קטנים בלבד שלא מובילים לרווח כלכלי משמעותי עבורכם. אז מהו התהליך שעליכם לעשות כדי לנהל באופן חוקי פרויקטים גדולים ומכניסים?

מקבלן זוטר לקבלן רשום – המקפצה החשובה בקריירה

בעבר, ענף הקבלנות בישראל היה פרוץ למדי. מספיק היה לעבור הכשרה מקצועית (ולפעמים אפילו גם זה לא) בשביל להתחיל לעסוק במקצוע. לא היה פיקוח על הניסיון, האיכות והידע המקצועי של הקבלנים וכתוצאה מכך תאונות עבודה, בנייה לא תקינה וניהול רשלני היו דבר שבשגרה.

היום לעומת זאת, המצב שונה בתכלית. כיום הפיקוח על קבלנים בישראל מבוצע על ידי רשם הקבלנים שמנוהל על ידי משרד השיכון והבינוי. למעשה רק קבלנים רשומים רשאים על פי חוק לקרוא לעצמם ״קבלנים״. ללא רישום בפנקס של רשם הקבלנים, המגבלות על עבודת הקבלן בלתי נגמרות. רק כאשר עושים את התהליך לרישיון קבלן, הקריירה מתחילה באמת.

מה רישיון קבלן מספק ?

כדי להבין את כל היתרונות המשמעותיים של רישיון קבלן צריך להבין תחילה איך פנקס הקבלנים עובד. כדי להירשם בפנקס צריך להוכיח הכשרה, ניסיון, ידע מקצועי ועוד. פנקס הקבלנים מחלק את כל הקבלנים לפי שני פרמטרים: ענף ודרגת סיווג. חלוקה לענפים מבטיחה לדוגמא שקבלן שיפוצים בענף 131 יכול לעסוק רק בקבלנות שיפוצים. דרגות הסיווג מבטיחות שקבלנים מתפתחים בהדרגה בהתאם לניסיון שלהם בתחום. כלומר, קבלן שיפוצים רשום בדרגת סיווג 1 יכול לקחת פרויקטים בהיקף של עד 1.8 מיליון ש״ח. כאשר הוא עולה בסיווג המגבלה קופצת – 3.7 מיליון ש״ח, 7.5 מיליון ש״ח ועד להיקף בלתי מוגבל.

היתרונות של רישום קבלנים בפנקס

  1. היקף הפרויקטים המותרים: כפי שהסברנו למעלה, ההיקף המינימלי של קבלן שיפוצים רשום הוא 1.8 מיליון ש״ח, בניגוד לכ-47 אלף ש״ח של קבלן לא רשום. פרויקט גדול יותר = יותר הכנסה.
  2. התמודדות למכרזים ציבוריים וממשלתיים: רק קבלנים רשומים זכאים להתמודד למכרזים ציבוריים וממשלתיים, שמספקים סיכוי הוגן והזדמנות לפרויקטים משמעותיים.
  3. העסקת עובדים זרים: רק קבלן רשום רשאי להעסיק עובדים זרים כחוק. העסקת עובדים זרים מביאה יתרונות כלכליים ומקצועיים משמעותיים לכל פרויקט.
  4. ביטוח: חברות הביטוח מוכנות לבטח אך ורק קבלנים רשומים.
  5. סמל סטטוס של אמינות ומקצועיות: כיום כולם מכירים את החשיבות של רישום בפנקס. תהליך הרישום מחייב ידע מקצועי וניסיון. הלקוחות יודעים את זה ופונים רק לקבלנים רשומים.

מה כולל תהליך רישום קבלנים בפנקס?

הרישום בפנקס כולל תהליך בירוקרטי שנועד לוודא את המקצועיות והאמינות שלכם. עליכם יהיה להוכיח ניסיון בענף הרלוונטי (בענף משנה – 5 מתוך 10 השנים האחרונות), תעודה מקצועית רלוונטית, היעדר הרשעות הנוגעות לענף הבנייה ולעבור את מבחן רשם הקבלנים.

כדי לבצע את תהליך הרישום בקלות וביעילות מומלץ להיעזר במומחים בתחום. ״מכלל הכשרה מקצועית״ מציעים ליווי בתהליך הרישום מ-א׳ ועד ת׳. המומחים של ״מכלל״ יעזרו לכם לאסוף את כל הטפסים וינהלו את ההתנהלות מול רשם הקבלנים. בנוסף, ״מכלל״ מציעים קורסי הכנה מקצועיים לקראת מבחן ההסמכה המחייב.

אם אתם מאמינים שהגיע הרגע שלכם להתקדם, ״מכלל״ הם השותפים האידיאליים לתהליך הרישום בפנקס הקבלנים. צרו קשר לפרטים נוספים. 

מהנדס

 

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!